ČAJOVÉ PŘEBALY

Web o čajových přebalech

Víte, že ... ???

☺Průměrný Čech každoročně vypije přibližně 74 litrů čaje, tedy spotřebuje asi 250 gramů čajové směsi. Na světové spotřebitelské špičce se drží Irové s více než třemi kilogramy, desetkrát více než Češi vypijí Britové.

☺Češi holdují ovocným čajům. Kultura pití ovocných čajů vznikla v Německu a Rakousku po druhé světové válce, kde poprvé smíchali sladkokyselou směs. V USA nebo Japonsku ji téměř neznají, dávají přednost čistým, popřípadě aromatizovaným černým nebo zeleným čajům.

☺Lidé, kteří pijí soustavně hodně zeleného čaje, se dožívají vyššího věku a trpí méně některými nemocemi. Studie japonských vědců uveřejněná v Journal of the American Medical Association uvádí, že zelený čaj je zvláště účinný v boji proti srdečním onemocněním, ale nemá zřejmě vliv na prevenci rakoviny, jak se předpokládalo dříve. Riziko kardiovaskulárních nemocí se u pijáků čaje snížilo o čtvrtinu. Celkově měli lidé, kteří pili v průběhu 11 let sledování pět i více šálků čaje denně oproti těm, kdo pili jeden denně, o 16 procent menší riziko úmrtí na nějakou nemoc.

(zdroj ČTK)